Таїланд

З дитинства нам знайома назва загадкової країни Сіам. Це стародавня назва Королівства Таїланд. Ця країна примітна поєднанням старожитностей і первозданних тропічних красот з об'єктами сучасної цивілізації і західноєвропейським комфортом.

Таїланд-країна тисячі храмів і тисячі посмішок, країна вільних і гордих людей. Таїланд захоплює кожного своєю красою і природою, обожнює кристально чистою водою і теплими променями сонця.

Це земля орхідей і мерехтливих таємничих синіх сапфірів, де гострі шпилі на мальовничих дахах храмів пронизують бездонне синє небо, а сонце дивовижне і незвичайно яскраве.

Тут Вас очікує чудовий відпочинок в поєднанні з розвагами і екскурсіями на морському узбережжі в районах Паттайя, Районг, Хуа-Хін, відпочинок на одинці з незайманою екзотичною природою на островах Самуі, Самет, Пхі-Пхі , можливість поєднати активне вечірнє життя з відпочинком на білосніжних пляжах острова Пхукет, а також чудові шоу, які вражають уяву своєю розкутістю, і знаменитий тайський масаж.

Таїланд - це не тільки всім відомий пляжний відпочинок. Но і безліч цікавих місць для розваг та відпочинку. Це і знайомство з тропічною природою в національних парках, но і можливість дотронутись до багатих культурних традицій цієї країни. Таїланд – це країна неповторного колориту і різноманітності, батьківщина сіамських близнюків і блакитнооких сіамських котів. Вже не одне століття магічна сила Таїланду притягує до нього людей, перетворюючи їх з випадкових гостей в постійних відвідувачів. У чому ж привабливість цього чудового королівства?! З одного боку – це багата культурна спадщина, мистецтво і архітектура, з іншого боку – сяючі посмішками обличчя тайців і їх непідробна привітність, шумні вуличні базари, казкові старі міста, сучасні комфортабельні готелі і високий рівень сервісу; незаймані пляжі; безмежний сяючий океан і приголомшлива природа.

Отже, якщо Ви любите пригоди і схильні до авантюр, Таїланд – Ваша країна!

Розташування

Таїланд - держава в Південно-східній Азії, на півостровах Індокитай і північ півострова Малакка. На півночі і заході межує з М'янмою, на північному сході – з Лаосом, на південному сході – з Камбоджею, на півдні – з Малайзією. Омивається Андаманським морем і Сіамською затокою Південно-китайського моря, водами Тихого і Індійського океанів.

Географічно Таїланд можна розділити на шість основних регіонів.

 1. Центральна частина - долина річки Чаопрайа (туристичні зони-Бангкок, Аюттайя).
 2. Північно-східне плато - самий бідний регіон через часті повені (туристична зона-Кхао Яй).
 3. Північний гірський район (туристичні зони-Чіанг Май, Чіанг Рай, Мехонгсон).
 4. Східне узбережжя Тихого океану (туристичні зони-Паттайя, Районг, Ко Самет, Ко Чанг, Чантабури).
 5. Західний гірський район з великою кількістю річок і тропічних лісів, з узбережжям Сіамської затоки (туристичні зони- Канчанабурі, Хуа Хін, Чаам).
 6. Південний район, примикає до Малайзії, називається також районом дощових лісів, омивається з заходу Індійським океаном, а на сході – Тихим (туристичні зони- Пхукет, Ко Самуі, Крабі, Ко Пі-Пхі, Ко Ланта).

Загальна інформація про країну

Офіційна назва країни - Королівство Таїланд.

Столиця – Бангкок.

Загальна площа території країни становить 514000 кв.км.

Найкрупніші острови: Пхукет – 543 кв.км, Самуї – 239 кв.км, Чанг (острів слона) – 212 кв.км.

Час. Випереджає київський на 5 години. З останньої неділі березня до останньої неділі вересня – на 4 години.

Релігія

Державна релігія – буддизм; 90 % населення сповідають його південний варіант, 4 % – мусульмани, 6 % – християни, послідовники Конфуція та інші.

В «Країні Свободи» король є лідером і символом нації, він-покровитель і захисник всіх віруючих. Всенародне обожнювання королівської родини тут має практично релігійний характер. Практично все населення Таїланду, а це 95% сповідує буддизм традиції тхеравада. І лише мала кількість тайців ісповідує іслам і християнство.

Буддизм в Таїланді не можна назвати релігією в чистому вигляді, так як нема поняття Бога, лише керівництво, яке залишив після себе Будда як слід жити, щоб бути спокійним і не страждати, пізнати суть речей і отримати насолоду в нірвані. І Будда не вважається Богом, а лише людиною, яку тайці люблять і шанують. Згідно навчанню Будди кожна людина має карму, яка складається з гарних вчинків-бун, і дурних-баал.

Близко 3 відсотків населення сповідує мусульманську релігію, яка прийшла в Таїланд разом з арабськими торговцями і також у зв'язку з тісним сусідством цієї країни на півдні з мусульманською Малайзією.

Є також люди, які сповідують християнство, і в Таїланді навіть є католицькі і православні храми. Крім того тайці добре відносяться до любої релігії. Но все ж більшість тайців тяжіє до буддизму , так я це релігія їх предків, це їх стародавні традиції на яких виховувалося не одне покоління.

Неповага до релігійних почуттів тайців переслідується по закону ! Неможна залазити на статуї Будди, торкатися руками до голови тайців, торкатися руками буддійських монахів. При відвідуванні храмів обов'язково знімати взуття. Під час спілкування не рекомендується скандалити і підвищувати голос при з'ясуванні спірних питань.

Офіційна мова – тайська.

Мова ділового спілкування – англійська. Англійською і іншими європейськими мовами говорять в більшості готелів, магазинів і ресторанів, в основних туристських центрах. Розповсюджена англійська, китайська та японська мова. Двомовні дорожні знаки і покажчики на тайській і англійській мовах встановлені на всій території країни. Тайська мова має чотири діалекти. Тайська мова відноситься до тонової мови; в ній виділяється п'ять тонів: високий, середній, низький, вихідний і спадний. Тому туристи, які подорожують Таїландом, можуть помітити, що тайська мова схожа на пісню і дуже гарна. Правильна інтонація в цій мові має принципове значення, так як впливає на зміст слів які вимовляються.

Населення

Таїланд займає 20-те місце в світі по чисельності населення - 67 мільйонів людей, що можна порівняти з чисельністю населення таких країн, як Туреччина, Франція, Великобританія.

На долю етнічних тайців припадає близько 75% населення. Основне ядро складають тай, аюо сіамці (кхотай, тай-нен)- народ з групи таї. Саме розуміння «етнічний таєць» дуже розмите. Тайці - велика етномовна спільнота, яка поділяється на багато груп, підгруп і «під-підгруп».

Самі багаточисленні тайські народності в країні поділяються на п'ять етнічних підгруп: «тхай-кланг» (Центральний Таїланд), «тхай ниа» (Північний Таїланд), «тхай тай» (Південний Таїланд), «Тхай ісан» (Північно-Східний Таїланд; не плутайте з лаосцями-це дві різні етнічні підгрупи) і «тхай-кхорат» (Східно і Північно-Східний Таїланд). Кожна підгрупа розмовляє на своєму діалекті, який трошки відрізняється від інших діалектів і має свої унікальні традиції.

До національних меншин відносяться етнічні китайці, які складають 14% населення, вони складають другу по величині етнічну групу. На долю малайців, які проживають в більшості, в південних провінціях країни, випадає близько 3,5%. Близько 10,5% складають в'єтнамці, лао, кхмери, мони і гірські народи.

Найбільш численним гірським народом є шість основних груп-карени, серед яких знамените плем'я (довгошиїх жінок), акха, хмонги, лаху, лісу і м'єни. Всі вони вважаються мігрантами з Тібету, Мьянми і Китаю. Більшість з них переселилися на територію Таїланду, рятуючись від голоду, війни і дискримінації, на яку наражалися на батьківщині.

Клімат

Таїланд розташований в зоні мусонного тропічного і субтропічного клімату, для якого характерна погода з сезонним чергуванням вітрів і порівняно високою температурою протягом усього року.

Примітно, що чим ближче Ви знаходитесь до екватору, тим менший перепад температури і погодних умов.

В більшій частині Таїланду розрізняють три погодні сезони:

 • Гарячий сезон: березень-травень, середня температура від 29 до 38 градусів.
 • Сезон мусонних дощів: червень-жовтень, правда з великою кількістю сонячних днів, середня температура від 26 до 32 градусів.
 • Сухий сезон: листопад-лютий, середня температура від 19 до 30 градусів. В цілому клімат в Таїланді стійко жаркий протягом цілого року.

«Сезон дощів», хоч він і має таку назву, не такий страшний, як його уявляють. Часті проливні дощі в Таїланді припадають на серпень-вересень і в основному на центральну, північну і північно-західну частину країни. Жовтень зазвичай останній місяць вологого сезону.

Винятком з цього правилу є Таїландський острів Самуі, де найсильнішу дощі припадають на грудень-січень, а самий розпал курортного сезону на серпень. Подібний сюрприз природи обумовлений особливою кліматичною зоною, в якій знаходиться мальовничий острів Самуі.

В Паттайї, на острові Пхукет і Самуі проливні дощі не тривалі і йдуть переважно в другій половині дня або в нічний час від 15 хвилин до 2-3 годин.

Митний контроль

Митний контроль обов'язковий для всіх, включаючи дипломатів. Заповнюється митна декларація, в якій указуються прізвище, ім'я, по-батькові; дата прибуття; номер рейса; кількість місць багажу; речі, що пред'являються до огляду.

Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну, 1 л. вина або міцних спиртних напоїв, фотоапаратів, кінокамер – по одному предмету кожного найменування, 5 неекспонованих фотоплівок, 3 відеокасети; предметів і речей особистого користування – в межах потреб. Дозволено ввозити будь-яку кількість іноземної валюти, но великі суми необхідно вказувати в декларації.

З 08.07.2014 року - Митний департамент Таїланду посилив контроль.

Митний департамент Таїланду ввів ліміт в 10000 бат на «персональні товари» (речі особистого користування) дьюті-фрі, які везуть в країну туристи. Митний контроль аеропорту Суварнабхумі буде підраховувати вартість товару-сувенірів, подарунків або брендових речей, куплених за кордоном. Якщо вартість цих продуктів і/або речей перевищує 10000 бат, пасажири і члени екіпажу літаків будуть платити мито на імпорт. До переліку «персональних товарів» відносяться: одяг, взуття, шкарпетки, сумки, парфуми і косметика.

Заборонене ввезення: продуктів тваринного і рослинного походження, літератури непристойного змісту; наркотиків; порнографії; зброї і боєприпасів — без дозволу Департаменту поліції або місцевого муніципалітету; деяких видів тварин і риб, деяких видів фруктів, овочів і рослин.

Заборонений вивіз: золотих злитків; старовинних статуй Будди (окрім шийних медальйонів і невеликих статуеток, які вивозяться в ручній поклажі); коштовних каменів; платинових прикрас; слонової кістки і будь-яких виробів зі шкіри і кістки тварин, що охороняються, марок, антикваріату. Для вивозу виробів народної творчості потрібна експортна ліцензія Департаменту мистецтва. Її може видати магазин, в якому зроблена покупка. До вивозу заборонені деякі види фруктів, овочів і рослин. Не можна вивозити більше 500 батів.

Митниця в аеропорту Бангкока досить лояльна. Працюють дві митні лінії: зелена – для тих, кому нічого декларувати, і червона – для мандрівників з дорогими подарунками або товарними зразками.

Особи, що провозять наркотики, засуджуються до довічного ув'язнення або страти.

Санітарний і ветеринарний контроль

Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред'явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу.

Протиепідемічна безпека

Офіційно жодних довідок про щеплення не потрібно. Но рекомендується зробити щеплення від поліомієліту, стовбняка, черевного тифу. При поїздці в зону тропічного лісу необхідно зробити щеплення від японського енцефаліту, а також вжити заходи обережності проти захворювання малярією. Тим, хто їде більше чим на 2-3 тижні чи збирається відвідати віддалені райони країни, рекомендується також зробити щеплення від туберкульозу, сказу, дифтерії і енцефаліту.

У Бангкоку реєструються випадки бенгальської холери. Цей різновид холери з'явився в 1998 р. Для попередження цього захворювання рекомендується пити тільки пляшкову або кип'ячену воду. Не можна використовувати для охолоджування коктейлів крижані кубики і вживати сирі морепродукти. Слід уникати покупок овочів і фруктів у вуличних торговців. Не рекомендується відвідувати невеликі ресторани на вулиці. Не дивлячись на те, що їжа там смачна і дешева, гігієнічні стандарти не завжди відповідають нормам.

Достатньо високий ризик захворювання гепатитом А, тому необхідна відповідна вакцинація. Рекомендується вакцинація проти гепатиту Б.

Не можна купатися в прісноводих озерах і в річках, оскільки Таїланд епідемічний з шистосоматозу. У індивідуальній аптечці необхідно мати шлункові засоби (сульфаніламідні препарати і антибіотики).

У Таїланді дуже високий рівень ВІЧ-інфікування населення. В цілому в країні 17 % зареєстрованих повій інфіковані вірусом СНІДу, а в Бангкоку і Чанг-Маї в дешевих публічних будинках рівень ВІЧ-інфікування повій досягає 72 %. Тому переливання крові повинне проводитися тільки одноразовими шприцами, а сексуальні контакти з місцевим населенням повинні бути по можливості обмежені.

Для захисту від сонця рекомендується носити широкополі капелюхи, сонцезахисні окуляри і застосовувати сонцезахисні креми для шкіри і губ.

Транспортне сполучення

Авіатранспорт

Велика частина туристів прибуває до Тайланду через міжнародний аеропорт Бангкока Don Muang, що знаходиться в 22 км від столиці.

За перенесення одного місця багажу носильник просить 30-100 батів. Вартість одного місця багажу в камері схову аеропорту – 20 батів в добу.

З аеропорту до Бангкока курсують маршрутні автобуси. Вони відходять від терміналу аеропорту кожні 15 хвилин з 5.00 до 23.00. Оплата за проїзд – 70 батів з пасажира. Поїздка на мікроавтобусі з аеропорту до будь-якого готелю коштує 100 бат з пасажира, з аеропорту в Паттайю – 180 батів.

У залі прибуття міжнародного пасажирського терміналу можна замовити таксі, вартість проїзду залежно від місця призначення коливається від 7,5 до 10 $ США. Середня цінова категорія таксі по місту складає 35 тайських бат за посадку, плюс оплата по лічильнику. Не рекомендується користуватися послугами приватних перевізників – в них нема ліцензії, і відповідно пасажири, що перевозяться, не застраховані від нещасного випадку. Ліцензовані таксі мають на даху жовту пластину і в салоні – лічильник.

Окрім таксі, з аеропорту до Бангкока курсують лімузини, що належать аеропорту. Оплата у розмірі 300 батів проводиться в касу. При поїздці в мікроавтобусі з кондиціонером вартість перевезення дорівнює 150 батам.

Якщо туристи бронюють місця в престижних готелях Бангкока, таких, як "Dusit Thani", "Континенталь", "Східна" або "Регенті", вони можуть розраховувати на доставку транспортом свого готелю. У водія на автомобілі буде напис відповідного готелю. Платня за проїзд (300 батів) включається в рахунок при від'їзді туриста.

Туристи, що пересуваються Бангкоком самостійно, віддають перевагу автобусу через його дешевизну або таксі, через зручності і швидкость.

Міських автобусних маршрутів достатньо багато, оплата за проїзд невелика: від 2,5 до 3,5 батів. Звичайні автобуси, що курсують містом, діляться на декілька цінових категорій, які можна розпізнати по забарвленню машин. Зелені і блакитні беруть по 0,1 $ США за поїздки на відстань до 10 км, червоні – по 0,14 $ США. Поїздки понад 10 км (наприклад, в міжнародний аеропорт) коштують на тих і на інших автобусах 0,2 $ США.

Вартість проїзду в автобусах з кондиціонерами, що курсують міськими маршрутами, залежить від відстані і коливається від 6 до 25 батів. У час пік на тих же маршрутах з'являються і нелегальні (але не переслідувані владою) перевізники-індивідуали на "сонґтау" – пікапах з двома лавками в кузові. Вартість проїзду – 0,08$ США.

Можна скористатися «Тук-туком» - це триколісний моторолер з сидінням для пасажирів. В них нема лічильника і про ціну доведеться домовлятися з водієм завчасно.

Карту-схему автобусних маршрутів можна придбати в готелях, книжкових магазинах і відділеннях Департаменту туризму Таїланду.

Орендувати автомобілі і мотоцикли не рекомендується з кількох причин

 • В Таїланді не визнаються українські водійські права (тільки міжнародні), і в разі ДТП, наявність тільки таких прав стане обтяжуючою обставиною.
 • Лівосторонній рух.
 • Недотримання правил дорожнього руху місцевими водіями.
 • Дуже поганий стан доріг.
 • «Вічні» пробки в Бангкоку.

Беручи на прокат мопед чи водний мотоцикл, звертайтесь тільки в спеціалізовані фірми-вони гарантують гарний технічний стан і страховку транспортного засобу. Але ніколи не залишайте в заставу паспорт і не підписуйте договір якщо в ньому чітко не визначено суму. Спеціалісти рекомендують для оренди будь-яких транспортних засобів звертатися тільки в компанії AVIS або BUDGET.

Водний транспорт

Бангкок перетинає безліч каналів, які служать столичним жителям транспортними магістралями. По річці Чао-Прайя і прилеглим каналам ходять численні катери. У години пік вони зручніші і швидші, ніж наземний транспорт.

Морські порти: Бангкок, Пхукет, Саттахип.

Валютне регулювання

Грошовою одиницею Таїланду є бат (міжнародний знак-ТНВ). Курс: вартість одного долара коливається в межах від 33 до 36 батів. Один бат поділяється на 100 сатангів. Банкноти випускаються номіналом 20 батів (зелені), 50 батів (голубі), 100 батів (червоні), 500 батів (лілові), 1000 батів (коричневі). Ввезення іноземної валюти не обмежене. Декларація заповнюється в літаку на англійській мові у випадку, якщо сума більше 10 тис. $ США. Ввезення національної валюти – не більше 2 тис. батів. Вивіз ввезеної валюти необмежений, національної – не більше 500 батів.

Основні міжнародні кредитні картки (American Express, Master Card, Visa) приймаються в більшості банків, магазинів і готелів.

Великі банки Таїланду здійснюють обмін валюти цілодобово. Дорожні чеки приймаються до обміну тільки від тих, що проживають в готелі.

У Таїланді приймають до оплати тільки місцеву валюту. Найбільш вигідний курс обміну пропонують банки, причому в Бангкоку він сприятливіший, чим в інших містах. Банки відкриті в будні з 8.30 до 15.30. Обмінні пункти відкриті з 8.30 до 20.00. В банкоматах інструкція є на тайській та англійській мовах.

Поліцейські правила

У Таїланді працює туристська поліція. Її представників можна пізнати по синіх або жовтих нашиваннях на рукавах уніформи. Як правило, співробітники туристської поліції розмовляють англійською.

Гроші і цінні речі слід зберігати в сейфах. Вони є в кожному готелі. Ця послуга безкоштовна. У переповнених автобусах досить багато кишенькових злодіїв.

Звичаї

Туристи часто чують слово "саватді". Воно означає "добрий день" або "до побачення". Для ввічливості і краси мови тайки вживають слово "но", а тайці – "крап". Наприклад, "саватді-ка" або "саватді-крап". Слово "фаранг" позначає білого іноземця.

Зображення Будди священні, і будь-який акт святотатства загрожує позбавленням волі, навіть якщо він здійснений іноземцями. Наочне свідоцтво любові тайців до Будди – нескінченна кількість храмів, побудованих навіть в малозаселених куточках країни, а також величезне число його зображень і ченців. Всі тайські буддисти чоловічої статі починаючи з 20 років відбувають хоч би раз в житті "духовну повинність", стаючи ченцями на термін від двох тижнів до трьох місяців. Обмеження компенсуються особливо почесним статусом ченців. Їм заборонено займатися продуктивною працею, тому вони живуть фактично на утриманні у інших громадян. Згідно філософії буддизму, всякому, хто подасть ченцю, ця добра справа зарахується в майбутньому житті.

Тайці дуже поважають духів, бояться їх розсердити і випрошують у них милості. Перед будинками, в садах готелів і навіть перед установами вони ставлять "будиночок духу", заманюючи його охороняти територію. Щоб сторож не спав і був добрим, йому приносять їжу і пиття, квіти і ароматні палички.

Національні традиції

Таємничі, доброзичливі, урівноважені, гостинні. У них сильно розвинене відчуття власної гідності, яка виявляється в зовнішності і поведінці (це дуже помітно у сфері сервісу). Тайці послужливі, але послужливість ніколи не доходить до самоприниження.

Фамільярне поплескування по плечу, дружні обійми або підвищення голосу викликають у жителя Таїланду відчуття незручності. Тайська мова схожа на тихий спів або, точніше, на пташиний щебет, тому з тайцями треба говорити ніжним, вкрадливим голосом.

Таїланд називають країною усмішок. Усмішкою тайці виражають щастя і подяку за невеликі послуги, посміхаються, коли вітають дітей, а також коли хочуть згладити різні дрібні незручності. Тайці часто повторюють слово "санук", яке можна перевести як "одержати задоволення", "повеселитися", але взагалі це стиль "життя з посмішкою" освоїти який прагне кожен житель цієї країни. Втім, не дивлячись на усмішливість, тайці скритні і не люблять обтяжувати інших своїми проблемами.

Вітаючись із старшим по віку і положенню, тайці роблять вай, тобто складають долоні на рівні грудей або особи. Для тайців король звірів, сингха, – надійний захисник, що дарує людям заступництво вищих сил.

У Таїланді будь-яка голова вважається священною, тому що в ній сидить дух, що охороняє життя людини. Тому доторкнутися до чужої голови і навіть ласкаво наїжачити волосся, означає, безпричинно образити людину. Непристойно також знаходитися вище за голови інших людей. Ввічливий таєц, проходячи того, що мимо сидить, обов'язково нахилиться.

Нижня частина тіла вважається ганебною. Якщо непристойні дії ногами, такі, як відкриття дверей або зупинка монети, що котиться, залишаються на совісті самої людини, і він просто втратить пошану в очах інших, то переступати через чиї-небудь частини тіла недозволенно, так само як не можна штовхнути когось ногою. Сидіти, схрестивши ноги, абсолютно неприпустимо: це буде сприйнято як образа тих, що його оточують.

Як справжі буддисти, тайці поважають старших, вчителів і приватну власність. Монарх і члени його сім'ї вважаються священними персонами. Придворний етикет вчить, що до короля не можна торкатися.

У храми буддистів, не можна входити в шортах, міні-спідницях і ляпанцях. Перед входом в храм потрібно роззутись. Жінки не повинні торкатися до ченця, передавати або брати від нього які-небудь речі. Не можна в людному місці надавати знаки уваги своєму супутнику (супутниці).

Належить роззуватись перед входом не тільки в храм, але і в приватне житло. Якщо туриста запрошують в гості і делікатно говорять "можете не роззуватися", все ж варто залишити взуття у порогу.

Свята, події, фестивалі

Більшість свят в Таїланді відзначається за місячним календарем, тому дати щороку змінюються.

Зима

 • Грудень – День народження Його Величності Короля, День конституції, свято старовинного міста Аютхая.
 • Січень – Новий рік, День Дітей.
 • Лютий – Фестиваль Квітів.

Весна

 • Березень – Макха Пуджа (день вдячності Будді за Його повчання, принесені людям).
 • Квітень – День династії Чакрі (6 квітня), Фестиваль Патайї, Фестиваль Сонгкран – тайський Новий рік.
 • Травень – День Коронації (5 травня), Фестиваль ракет, Вісакха Пуджа – оди з найбільш священних днів в буддизмі – день Народження, Просвітництва і Смерті Будди, Фруктовий ярмарок.

Літо

 • Червень – День пам'яті Сунтхона Пху (великого тайського поета).
 • Липень – Асаха Пуджа (перший день повного місяця у восьмому місяці за місячним календарем. Національне свято, цей день вважається заснуванням буддизму).
 • Серпень – День народження ЇЇ Величності Королеви (12 серпня), Кхао Пханса (початок буддійського посту).

Осінь

 • Вересень – великих заходів не проводиться.
 • Жовтень – Ок Пханса і Тхот Катхін (закінчення сезону дощів, початок сезону Катхін), День пам'яті короля Рами V (23 жовтня).
 • Листопад – Шоу слонів в Суріні, Лоі Кратонг («Loi» перекладається як «плаваючий», «Kratong» - «лодочка (конструкція) з листя»).

Кухня

На тайську кухню великий вплив надали Індія і Китай, Лаос і Бірма, Мьянма і Камбоджа. Сприятливий клімат дозволяє збирати тут два і навіть три врожаї протягом року. Мабуть, саме місцевим достатком можна пояснити такий феномен, як відсутність в тайській мові поняття "голод".

За багатством і різноманітністю вишуканих кулінарних рецептів Таїланд займає одне з перших місць в світі. Успіх її полягає в незвичному для іноземців поєднанні чотирьох складових смаку: солене, солодке, кисле, гірке - комбінування яких дають різноманітні і неочікувані смакові відтінки. Основа їжі – рис. Решту продуктів – овочі, рибу, м'ясо – тайці називають "кап кхао", що в перекладі означає "те, що їдять з рисом". З м'яса переважають свинина і м'ясо птиці. Поширені супи, рисова запіканка з яйцем, смажена курка з безліччю приправ, варена і смажена риба, солодощі.

Тайська кухня достатньо гостра, в ній багато соусів і прянощів. У всіх тайських будинках обов'язково є кокос, часник, лимонне сорго, корінь імбиру і коріандр.

Делікатес тайської кухні – морепродукти, але є страви і з прісноводної риби. Риба, краби, величезні лобстери і тигрові креветки можуть бути приготовані як в гострому (тайському) варіанті, так і відповідно до рецептів європейської кухні.

Запивати страви заведено тільки безалкогольними напоями.

Ще століття назад тайці їли руками, наприклад, рис скачувався в невеликі кульки і в такому вигляді додавався до інших страв; зараз же використовуються ложки і вилки, поряд з китайськими палички.

Овочі нарізають, надаючи їм різної форми. Складні малюнки і художнє виконання – невід'ємна частина тайської кухні. Оскільки всі продукти перед подачею на стіл очищені, дрібно нарізані, розмолоті, використання ножа не передбачене. Під час харчування на виделку спочатку наколюється рис, а потім до нього додається решта інгредієнтів. Традиційний обід в національному стилі закінчується рисовим коржиком на кокосовому молоці і збитими вершками з фруктами, а вечеря – супом, після якого подають солодке і фрукти.

Вулиці тайських міст заповнені лотками, візками і велосипедами з різноманітними закусками, тому поїсти в Таїланді не проблема. Замовлення в ресторані виконується протягом 15 хвилин. Розвинена мережа швидких закусочних американського швидкого харчування.

Тайці – чудові повара і гостинні господарі.

Тут заведено харчуватися 5-6 разів на день. Класичний обід складається з ароматного рису, зупи, жаркого, тайського салату, овочів на пару і фруктів.

В Таїланді не прийнято регламентувати порядок страв під час трапези. Всі страви одночасно подаються на стіл , і кожен бере собі те, що йому до смаку в даний момент. Що стосується спиртних напоїв, то тут вони здебільшого слабоалкогольні. Самі ходові-місцеве пиво. Віски, коньяк, горілка та інші міцні напої не користуються великим попитом.

Відмінною особливістю тайської кухні є те, що яловичину тут практично не використовують - страви з цього м'яса Ви знайдете лише в ресторанах європейської кухні, тай не завжди. Справа в тому, що тут взагалі не займаються розведенням корів. Молочні продукти в цій країні замінюють кокосовим молоком.

Основним продуктом харчування тайців є рис, Таїланд-батьківщина цього злаку і один з найбільших його експортерів. Найбільш популярні такі страви, як том ям кун- гостра зупа з креветками, том кха гай – зупа на кокосовому молоці з кусочками курки, сом там – салат з зеленого папайї з креветками в устричному соусі. За Вашим бажанням страви можуть бути приготовленні менш гострими або взагалі без перцю. Не намагайтеся запивати гострі соуси водою. Чиніть краще так, як самі тайці: замовте побільше рису.

Таїланд пропонує гурманам великий вибір морепродуктів. Устриці, мідії, кальмари, трепанги, креветки і краби плавають у величезних акваріумах або викладені на льоді в багаточисленних ресторанах морської кухні, де Ви можете вибрати їх для приготування страв які Вам сподобались.

Таїланд – одна з небагатьох тропічних країн, яка здивує Вас великим різноманіттям екзотичних фруктів. Деякі з них вже з'явилися на прилавках наших магазинів і багатьом припали до смаку. Стабільність клімату Таїланду дозволяє збирати до трьох врожаїв фруктів на рік. Всі вони вирощені без використання хімічних добрив, тому є екологічно чистими і дуже корисними для здоров'я.

Покупки

Торгові центри і магазини Таїланда не випадково вважаються одними з найкращих в Південно-Східній Азії. Поєднання великого асортименту і високої якості, пропонованих магазинами Таїланду, товарів з доступними цінами, робить їх абсолютно чарівними в очах любителів шопінгу. Однією з особливостей тайського шопінгу є широке розповсюдження вуличних нічних базарів, які не менш (а в деяких містах і більш) популярні в місцевих мешканців, ніж великі торгові центри.

 • Великі торгові центри та магазини працюють в основному з 10:00 до 21:00/22:00 без вихідних.
 • Популярні мережеві магазини «7/11», які можна зустріти на всіх курортах, працюють цілодобово.
 • Вуличні базари Таїланду, які торгують свіжими овочами, фруктами і морепродуктами, починають свою роботу рано вранці і завершують ближче до заходу сонця в 18:00.
 • В цьому ж режимі працюють ринки вихідного дня, які є популярні в великих містах.
 • Нічні базари, навпаки, починають працювати в другій половині дня (з 16:00) і зазвичай працюють до 02:00-03:00 ночі.

На ринках можна купити продукти і промислові товари за дуже низькими цінами. Тут прийнято торгуватися. Європейці везуть з Таїланду шовк, бавовняні тканини, ювелірні прикраси із золота, сапфірів, рубінів, алмазів, виробу з шкіргалантереї, зокрема з шкіри крокодила, вироби з дерева, кераміки і бронзи. Можна привезти додому живі тайські орхідеї і тропічні фрукти.

При оплаті покупки кредитною карткою вводиться націнка в розмірі 3-5 % від вартості товару.

Вуличні торговці часто пропонують неякісні товари за явно завищеними цінами. Деякі магазини гарантують повернення грошей у разі виявлення дефектів товару, тому при покупці слід просити чек; на ювелірні вироби – гарантійний сертифікат.

Телефон та інтернет

В Таїланді мобільний зв'язок є практично всюди і цілком дешево. Прилетівши в Бангкок, постарайтеся купити сім карту в аеропорті, при виході де лінія зустрічаючих, якщо невдалося придбати в аеропорті, тоді в будь-якому магазині «7/11» («SevenEleven»). За 50 бат ($1,5) можна придбати карту одного з трьох основних мобільних операторів і на ній вже буде лежати ваші 1,5 долари. Вартість дзвінків за кордон, в залежності від акцій і правил набору номера, може відрізнятися в декілька разів, краще завчасно довідатись про ціни і які відбуваються акції на сайтах оператора. Вартість дзвінка в Україну , повинна становити в межах 5-7 бат в хвилину.

У продажу є телефонні картки, але в більшості телефонних кабін розмова оплачується монетами. При телефонній розмові в готелі дзвінки реєструються на лічильнику в номері, тому після приїзду треба перевірити його свідчення, щоб не платити за чужі розмови.

Для виходу на міжміський зв'язок набирається "0", потім код міста і номер телефону. Гудка після "0" чекати не потрібно.

Деякі корисні телефони в Бангкоку

 • Довідка – 13
 • Міжнародний зв'язок для довідок і замовлення переговорів через оператора – 100
 • Надзвичайні ситуації – 191
 • Поліція – 123, 1644
 • Туристична поліція – 1155, 225-775, 221-6206-10
 • Пожежна - 199

Інтернет

Доступ до мережі можливий в багаточисленних спеціалізованих кіосках, інтернет-кафе, ресторанах, готелях і в багатьох публічних місцях. Умови і способи оплати різноманітні- від телефонних карт до кредитних карт і готівкою. Країна вважається одним з лідерів в регіоні по охопленню мережевих технологій (наприклад, тут найбільша кількість інтернет-кафе на душу населення), однак на практиці все дуже залежить від місцевих умов. Багато кафе не дозволяють підключати до мережі власні ноутбуки. Звичайні розцінки в місцевих інтернет-кафе- 0,5-3 бата за годину, но ціни дуже залежать від розташування закладу ( в курортних зонах все дорожче на 10-15%).

Правила поведінки

Медичне обслуговування платне. У всіх туристських центрах є лікарні і клініки з добре навченими лікарями і медичними сестрами.

Чайові, як правило, у розмірі 10-15 % вартості послуги дають носіям, водіям таксі, працівникам готелів і ресторанів.

Одяг. Туристам слід віддати перевагу легкому вільному одягу з тонко шовку. Куртка або светр можуть знадобитися вечорами в прохолодний сезон і під час поїздок в гірські північні райони країни або північні національні парки.

Костюм і краватка надягають при відвідинах деяких фешенебельних ресторанів.

Фотографування дозволене практично скрізь, окрім деяких залів Національного музею. Для відео- і кінозйомок у Великому королівському палаці і храмі Смарагдового Будди необхідний спеціальний дозвіл.

Пам'ятки Таїланду

Пам'ятки Таїланду приваблють велику кількість туристів з усього світу. Чудові парки і сади, унікальна архітектура, приголомшливі скульптурні зображення Будди, чудові палаци, цікаві музеї, старовинні міста- це невеликий список того, заради чого варто покинути рідний дім і відправитися в мандри. А якщо добавити до цього трошки екзотики у вигляді відвідування крокодилячої ферми або плаваючих ринків, то враження від подорожі гарантовані.

Бангкок

Типова азіатська столиця, що ввібрала в себе поєднання урбанізованого міста і багатовікових традицій. Заснований в 1782 р. королем Рамою I, в даний час Бангкок – одне з найкрупніших міст світу.

Розташований на берегах найкрупнішої річки в Таїланді – Чао Прайі, в декількох кілометрах від Сіамської затоки, Бангкок тягнеться плоскою рівниною, поцяткованою невеликими річками і каналами. Столиця – головний морський порт країни; тут проживає десята частина населення Таїланду. На вулицях багато мотоциклів, і в повітрі майже постійно висить смог.

Головна визначна пам'ятка Бангкока – Великий королівський палац. Це величезний комплекс, обнесений кріпосними стінами, що розташований на території в 24 гектари в історичному центрі Бангкока на лівому березі річки Чао Прайм. У палацовий комплекс входять Корлівські палаци Чакрі, Дусіт, Маху Прасад і Амарінда. У них проходить коронація тайських королів, Храм Смарагдового Будди і храм, де зберігається сама шанована буддійська святиня Таїланду-Золота ступа.

Під куполом храму Ват Пра Кео або Королівської дзвінниці, розташованої тут же, стоїть статуя Смарагдового Будди, найшановнішої реліквії Таїланду. Виготовлений з цілісного нефритового моноліту, Смарагдовий Будда вважається святинею, що охороняє королівство. Фотографувати Смарагдового Будду усередині каплиці не можна.

Біля королівського палацу туристи бачать національних гвардійців у формі, яка була запозичена на початку XX ст. у Російської імперії.

Храм Ват По, розташований поряд з Великим королівським палацом, був заснований в XVII ст. Це найбільший храм Бангкока, що має найбільшу кількість пагод. У храмі Ват По знаходиться унікальна статуя лежачого Будди (під час переходу його в нірвану) – 46 м в довжину і 15 м у висоту, а його п'ятиметрові ступні прикрашені перламутровими інкрустаціями.

Храм Ват Арун – Сонця, що сходить або Вранішньої зорі, розташований на правому березі Менам-Чао-Прайі в колишній фортеці Тхонбурі. Цей храм привертає туристів пагодами, прикрашеними невеликими фарфоровими пластинками. Центральна пагода висотою з 20-поверхову будівлю – найвища пагода в Таїланді.

Золота гора – будистський храм, на штучному насипі заввишки 78 м. У центральній пагоді поховані останки Будди.

Храм або Монастир Ват Трайміт, усередині якого знаходиться статуя Будди з чистого золота заввишки 5 м і вагою 5,5 т.

Акваріум Siam Ocean World. Самий великий акваріум в Південно-Східній Азії знаходиться на нижньому поверсі торгового центру Siam Paragon. В акваріумі розміром 10 тис. м2 проживає більше 30 тисяч риб і водних ссавців. Він розділений на 7 зон. Тут Ви можете не тільки подивитися на морських мешканців, но і погодувати їх, поплавати по акваріуму в лодці з прозорим дном і навіть зануритись з аквалангом- правда тільки з інструктором.

Національний музей королівських барж. В районі каналу Клонг Бангкок Ной (Klong Bangkok Noi), неподалік від мосту Пра Пін Клао (Phra Pin Klao Bridge), розташований Національний музей Королівських барж. В експозицію входить декілька королівських барж, які використовувались в церемоніях і в якості воєнних суден.

Храм Сонця, що сходить або Вранішньої зорі (Ват Арун), названий в честь Бога Сонця, що сходить, був збудований на правому березі річки Чаупхрай ще до перенесення столиці Бангкок, і довгий час був резиденцією Королівської родини, плюс місцем зберігання священної статуї Смарагдового Будди. Храм оброблено простим кахлем з кольорової китайської порцеляни.

Паттайя

Крокодиляча ферма і парк мільйонорічних каменів. В 15 хвилинах від центру Паттайї знаходиться дивовижної краси заповідник. Це заповідник гігантських каменів хитромудрої форми і тварин, які проживають в зоопарку на території заповідника.

Міні Сіам (Mins Siam) - парк мініатюр під відкритим небом, де зібрані копії відомих архітектурних споруд світу. Знаходиться Міні Сіам в 3 кілометрах від Паттайї в бік Бангкоку. Всього за короткий час Ви можете ознайомитись з основними пам'ятками, як Таїланду, так і всього світу.

Тропічний сад Нонг Нуч (Сад орхідей) і шоу слонів. В гарній міжгірській долині в двух десятках кілометрів від Паттайї розкинувся великий, в 600 акрів, тропічний сад Нонг Нуч з чудовими садово-парковими композиціями і місцевими пам'ятками. Тропічний сад Нонг Нуч, який туристи часто називають «Сад орхідей», є одним з найбільших ботанічних садів в Південно-Східній Азії.

Відкритий зоопарк Као Кео. Відкритий зоопарк Khao Kheow Open Zoo знаходиться в 60 км від Паттайї. На його території різноманітні тварини вільно розгулюють, клітки відсутні, а відвідувачі зоопарку можуть підійти до тварин дуже близько і навіть погодувати їх. По зоопарку можна пересуватися на орендованому двомісному електрокарі.

Храм Істини представляє собою 105-метровий дерев'яний храм, призначений для демонстрації сучасного релігійного мистецтва, на даний час будується в Паттайї. Будівництво було розпочато по ініціативі і на кошти Лєка Віріяпханта (Lek Viriyaphant), ексцентричного тайського мільйонера і покровителя культури. Храм, будівництво якого почалося в 1981 році, будується в стилі стародавньої кхмерської архітектури, на зразок тієї, яку можна побачити в Ангкорі, і повністю вкритий вирізаними вручну дерев'яними скульптурами.

Зображення Будди на горі Кхао Чі Чан. Створене за допомогою лазерних променів зображення Будди-популярна пам'ятка Паттайї, вона розташована в 6 км від 160-го км Сукхумвіт-роуд. Зображення «Будда, який перемагає Мару» було створено за допомогою лазерних променів на скалі Кхао Чі Чан. Висота 130 метрів, ширина 70 метрів в колінях- об'єднує в собі досягнення мистецтва королівств Сукхотай і Ланна. Зображення Будди було створено 1996 року в честь Його Величності короля Таїланду. Вважається, що в грудях зображення зберігаються мощі Будди. Крім того, в склад комплексу входить парк для релаксації, що знаходиться у введенні Королівської тайської морської піхоти Королівських воєнно-морських сил Таїланду.

Музей 3D картин Art in Paradise. Вважається, що це самий великий музей 3D картин. Він складається з двух поверхів і безліч залів різноманітної тематики: класичне мистецтво, підводний світ, сафарі, сюрреалізм, Стародавня Аюттайя і Стародавній Єгипет, зала з фантазіями і навіть динозаври. Всього налічується більш як 150 картин. Саме цікаве, якщо фотографуватись під певним кутом, Ви самі стаєте частиною картини. Під певним кутом вони набувають глубину і перспективу і стають об'ємними.

Підводний світ (Underwater World). Акваріум, де представлені морські тварини Сіамської протоки. Акваріум виконаний у вигляді тунелю довжиною в 105 метрів і розділений на 4 зони. Відмінне місце для дітей. В першій зоні знаходяться гарні і рідкісні види риб. Друга зона-хрящові риби, в т.ч. акули, скати. Третя зона- промислові види риб, черепахи. В четвертій зоні представлені риби з річки Амазонки і самі крупні екземпляри риб. У визначений час в кожній з зон відбувається годування мешканців акваріума , яке відбувається у вигляді невеличкого шоу.

Ко Чанг

Морський національний парк Му Ко Чанг. В 1982 році був створений Морський національний парк Му Ко Чанг, який включає в себе Ко Чанг і близько 50 наближених до нього островів.

Водоспад Клонг Плу є не тільки найбільшим водоспадом острова, но і вважається однією з популярних точок на туристичній карті Ко Чанга. Водоспад, входить в склад Національного парку Му Ко Чанг, розташований на заході острова, де знаходиться більшість популярних пляжів і великих готелів Ко Чанга. Клонг Плу можна злегкістю знайти, якщо дотримуватися головної дороги від села Клонг Прао до північного краю однойменного пляжу.

Рибацьке село Банг Бао. Є одним з самих великих сіл острова Ко Чанг. Відмінна особливість поселення- дерев'яні хатинки, зведені на дерев'яних палях і винесені далеко в море. Всі будови пов'язані між собою довгим пірсом. На протязі довгого часу протока Банг Бао вважалася святим місцем для місцевих рибалок, які знаходили тут прихисток від муссонів.

Слонова ферма. Тут Ви зможете погодувати і напоїти слона, а потім здійснити дивовижну прогулянку на ньому через непрохідні джунглі до водоспаду Клонг Плу. По дорозі Ви ознайомитесь з побутом і життям місцевого населення. У основи водоспаду знаходиться невелике чисте озеро, в якому можна освіжитися і зробити яскраві фотографії.

Пхукет

Ват Чалонг і храми Пхукета. Ват Чалонг - один з самих важливих храмів і сама відвідувана пам'ятка Пхукета. Храм гарно прикрашений маленькими скляними елементами і складається з декілького пагод. Калонг влаштовує ярмарки з місцевим духом і атмосферою, де Ви можете придбати що завгодно, від закусок до тайської їжі, до сувенірів своїм друзям. Храм Чалонг має цікаву історію і є духовним центром острова Пхукет. Ви не бачили Пхукет, якщо Ви не відвідували цей захоплюючий храм.

Великий Будда Чалонга. Його видно з великої частини південного Пхукета. Великий Будда- недавня пам'ятка острова. Величезна скульптура стоїть на вершині Холмів Наккерд. Споруда висотою в 45 метрів і обійшлась в 30 мільйонів батів. Поруч з ним знаходиться меньша золота скульптура, яка фактично виготовлена з міді. Дорога до Великого Будди проведе Вас через реальний Таїланд, а вид від вершини буде більш гарнішим, якщо Ви візьмете з собою карту, щоб зверху ідентифікувати безліч інших пам'яток.

Шоу FantaSea на пляжі Камала. Це дуже гарне і професійно виконане шоу. Еквілібристи і трапеції, слони і піротехніки об'єднуються на шоу в стилі Лас Вегаса. Ви не побачите нічого подібного ніде на планеті. Об'єднуючи тайські традиційні міфи з гумором, фантазією і вільною сюжетною лінією, феєрія FantaSea- дуже цікаве і захоплююче шоу, яке має право бути вершиною нашої десятки пам'яток Пхукета.

Оглядові майданчики Пхукету. Є безліч оглядових майданчиків в східному і західному Пхукеті, які надають можливість спостерігати захід та схід сонця. Ці неймовірні краєвиди океану які відкривають вид на острови Пхі Пхі в гарну погоду.

Зміїна ферма. В Пхукет багато хто летить у пошуках екзотики: щоби побачити місцеву багату природу, накупатися в блакитному морі і скуштувати екзотичні фрукти, а також знаменитий тайський масаж. Між іншим на курорті є диковинка яка перекриє весь цей екзотичний антураж.

Острови Сімілан або Сіміланські острови – це 9 островів в Андаманському морі розташованих 70 км західніше провінції Пхангнга і 100 км північніше від остова Пхукет. Сіміанські острови оголошені Національним морським парком. Острови Сімілан вважаються одним з кращих місць для дайвінгу переходом в морі.

Протока Пханг-Нга (Phang Nga Bay) - ця протока є однією з наймальовничіших районів острова. Вона славиться вапняними островами, печерами і гротами. Один з цих островів (Ko Ping Kan) став більш відомим як острів Джеймса Бонда, після того як тут пройшли зйомки до чергової серії захоплюючої саги. Пханг-Нга є другим по величині національним парком Таїланду.

Самуі

Статуя Великого Будди. Велику 12-метрову фігуру божества, сидячого в позі лотоса, видно здалеку. Великий Будда сидить на окремому невеличкому острові Фан, з'єднаному з великим островом грунтовою дорогою. Вважається, що Самуі є під захистом, поки ціла статуя Будди. До величної позолоченої статуї ведуть сходи, підніматися якими потрібно тільки босоніж.

Храм муміфікованого монаха – це дивовижна споруда, яка користується особливою популярністю серед туристів, які відвідують буддійські храми острова Самуі, Таїланд. Свою славу він набув завдяки унікальній пам'ятці-тілу монаха Луанг Пхо Даенга, який за життя був дуже шанованою особистістю. У віці 79 років під час чергової медитації він помер в позі лотоса. Для монаха завчасно приготували скляний саркофаг, так як він передбачив свою смерть за декілька днів.

Острів Ко Тао. Назва острова Тао в перекладі означає «острів черепахи». Цей маленький острів в Сіамській затоці-справжній райський куток. Звідси дуже легко дістатися до популярного острова Самуі. Більшість туристів відправляється на Ко Тао для того, щоб насолодитися підводним світом-тут гарні умови для снорклінгу. Дуже зручно, що на цьому острові не потрібно кудись пливти на лодці чи їхати, щоб поплавати з маскою і насолодитися підводним світом.

Одне з самих цікавих місць на Самуі-парк Парадайз. Це місце-щось середнє між парком і заповідником, де зібрана велика кількість тварин, птахів, які живуть в умовах максимально наближених до природніх. В парку можна побачити неймовірних голубів всіх кольорів веселки, а в заповіднику живе жовта ара, какаду, зимородки. Тут можна погодувати з рук кріликів, білок, погладити ігуану і багато інших мешканців.

Парк Анг Тонг - це морський національний парк, який складається з 42 островів, які знаходяться з західної сторони острова Самуі, приблизно в 14 кілометрах від нього. Морський парк багатий чудовими пляжами і дивовижної краси островами з первозданною природою, оточені синьою морською водою на фоні блакитного неба. Основу більшості островів складають вапнякові гори висотою від 10 до 400 метрів над рівнем моря.

Скелі «Бабуся і Дідусь» Hin Yai & Hin Ta - скелі Бабуся і Дідусь-цікава пам'ятка Таїланду, родзинка його екскурсійних програм. Скелі знаходяться на південь від пляжу Ламай. Скелі по своїй формі нагадують жіночі і чоловічі інтимні частини, викликаючи то захоплення, то збентежені посмішки, но байдужеми не залишать нікого.

На півдні острова Самуі розташований храм з незвичайною святинею - тут зберігається відбиток стопи Будди. Являє він собою поглиблення достатньо великого розміру, в ньому як в матрьошці розташовані ще чотири відбитки, один менше іншого. Туристи кидають монетки у відбиток ступні-вважається, що якщо при цьому загадати бажання, воно неодмінно збудеться. Підйом до святині крутий- до нього ведуть 150 сходинок. Но ті хто підніметься на вершину, побачать чудовий вид на узбережжя.

Північний Таїланд (Чіанг Май, Чіанг Рай)

Ват Пратхат Дой Сутхеп - храм, збудований 1383 року на горі Дой Сутхеп (1073 метра на містом). Згідно легенди, на цій горі помер великий слон і в пам'ять про нього було закладено храм. Інша легенда каже, що саме в цьому місці, слон, на спину якого поклали священні буддійські реліквії, почав трубити і ходити кругами. Тому це місце вибрали для побудови храму.

Ват Ронг Кхун (Wat Rong Khun) - це один з самих незвичних і прекрасних буддійських храмів, більше подібний на білосніжний казковий палац. Храм відносно новий, його будівництво почалося в 1998 році. Виділяє його не розмір, а прекрасне оздоблення і унікальна архітектура. Друга назва- Білий храм.

Печери Чіанг Дао і село довгошиїх жінок. Згідно легенди, мудрець був дуже наближений до світу божества, і він переконав деяких «wadaa» (буддійський аналог ангелів) створити сім чарівних чудес в печерах: потік, який бере початок від стопів золотої статуї Будди, склад божественного текстилю, містичне озеро, місто нагів, священного безсмертного слона і могили пустельників.

Монумент королю Менграю. Це дуже шановане місце серед місцевого населення, хоча для іноземців тут нема нічого цікавого. Тут знаходиться невеличкий парк і монумент королю, виконаний у вигляді статуї і великого золотого «тризубця». Сказати, що без відвідування цього місця з Чіанг-рая їхати не можна, буде не правильно, но якщо Ви будете робити оглядову екскурсію містом, можна заскочити і сюди.

Вежа з годинником. В самому серці міста Чіанг-райн розташований новий сучасний символ міста-вежа з годинником. Вона збудована в тайському стилі відомим тайським архітектором Ajarn Chaloemchai, тим самим, який працював над Білим храмом. Вночі вежа гарно підсвічується різними кольорами, і можна прогулятися і подивитися на неї від нічного ринку.

Розваги в Таїланді

Розваги в Таїланді по кількості і якості не мають собі рівних. Тут гарно провести час можуть як любителі пізнавального відпочинку, так і прихильники екстремального відпочинку.

Національні природні парки

В Таїланді є близько 50 національних парків і заповідників. Які займають площу більше 25 тисяч квадратних кілометрів. Любителі природи можуть насолодитися красою Тайської флори і фауни і заповідними місцями, які є в будь-якому куточку королівства. Національні парки створені для захисту найбільш цінних і найбільш і найуразливіших районів і об'єктів живої і неживої природи, також національні парки є освітніми і розважальними центрами, як для самих тайців так і для туристів, які приїжджають сюди.

Нічне життя

Центрами нічного життя Таїланду традиційно вважаються Бангкок (Патпонг), Паттайя і острів Пхукет. З настанням сутінків, життя тут не тільки не завмирає, а навпаки розквітає самими незвичними, екзотичними фарбами. Сотні пабів, go-go барів, дискотек і нічних шоу готові залишити Вас без нічного сну.

Тайський масаж

Традиційний Тайський масаж (або Nuad in Thai) має довгу історію лікувальної дії на організм людини. Він, як і китайська народна медицина, і індійська йога, заснований на вченні про невидимі енергетичні лінії, які пронизують все тіло. Вплив на акупресурні точки, які знаходяться на цих лініях, здатне позбавити від багатьох страждань. Тайський масаж-дуже розповсюджена форма лікування в Таїланді.

Аквапарки

Аквапарк в Таїланді не таке вже і часте явище. Звичайно для дітей, та і не тільки, цей вид розваги буде ідеальним варіантом. Самий великий аквапарк в Таїланді знаходиться в Бангкоку. Крім великої кількості гірок, тут також є унікальний басейн з морськими хвилями для заняття серфінгом, басейн для малюків і зона екстремальних водних атракціонів для дорослих.

Дайвінг

Найбільш популярний водний вид розваг. Но не тільки досвідчені драйвери знайдуть тут заняття для себе, для новачків в більшості дайвінг-центрів існують спеціальні курси, де досвідчені інструктори навчають всім необхідним правилам підводного занурення. Вас очікують незабутні занурення в світ невимовної краси, де Ви зможете спостерігати за різнокольоровими рибками, коралами і , звичайно прозора ніжна вода і неосяжне блакитне море.

Покупки

Шопінг в Таїланді-це незабутня розвага, позбавляти якої себе не варто. Одна з особливостей Таїланду, яка доставляє задоволення туристам-це можливість зануритись в атмосферу загального шопінгу. В багатьох магазинах і тим більше, на ринках, не тільки дозволено , но і вітається, коли покупець на місці домовляється про ціну з продавцем. Для покупців цей процес є безперечно привабливим, так як дозволяє отримати значні знижки на традиційний тайський асортимент.

Ресторани і кафе

В містах і на курортах Таїланду багато ресторанів і кафе, де представлені як страви тайської національної кухні, так і інших кухонь світу. В ресторанах на популярних курортах часто можна зустріти меню на російській мові. Часто кожна страва супроводжується не тільки описом , но і фотографією. Їжа в Таїланді не тільки дуже смачна, но і безпечна. Продукти свіжі, ризик отруєнь мінімальний.

Вечірні шоу

Шоу «Альказар» і «Тіффані» в Паттайї, шоу «Афродіта» і «Саймон» на Пхукеті сміло можна назвати одним з найбільш відомих кабаре-шоу в світі. Родзинка цих вистав в тому, що акторами є трансвестити. Але цей нюанс зовсім не псує загальне сприйняття театралізованої вистави з сучасними і народними піснями, репризами, смішними сценками і все це в розкішних костюмах.

Прогулянка по верхівках дерев

Екстремальна пригода - політ-ковзання по канатах, натягнутих між верхівками дерев тропічного лісу. Професійне спорядження, досвідчені інструктори. Це захоплююча прогулянка по джунглях по спеціальній дорозі, натягнутій на рівні верхівок самих високих дерев. Досвідчені інструктори занурять Вас у світ справжнього тропічного лісу. Ви отримаєте купу емоцій і адреналіну!

Зоопарки

В Таїланді самі великі і гарні відкриті зоопарки, споруджені з такою ретельністю і наближені до реального місця проживання тварин, но це скоріше можна назвати «сафарі», чим «зоопарк». Як правило зоопарки поділені на декілька зон. Тварин в цих зоопарках можна гладити, годувати. Вони вільно пересуваються.

Розважальні центри

Крім пляжних радощів в Таїланді є багато інших можливостей приємно провести час. Наприклад , тут достатньо місця, де можна відпочити усією родиною. В таких розважальних центрах дуже багато розваг як для дітей, так і для дорослих. Дешева їжа, гарні безкоштовні шоу, розваги для дітей та дорослих. Також є різноманітні кімнати страху, планетарії, галереї, виставки, атракціони і багато іншого.

Катання на квадроциклах

На багатьох курортах Таїланду однією з самих популярних і цікавих екскурсій є катання на квадроциклах. Це дуже яскрава і цікава розвага, яка дозволяє побачити і відчути красоту тайської природи. Для тих, хто любить швидкість, екстрим, захоплюючі подих пригоди, можуть прокататись по різних місцях Таїланду, ознайомитись з пам'ятками і отримати незабутні відчуття від маленьких мандрів. Вітер в лице і гуркіт мотору, дороги і непрохідні джунглі, які зачаровують своєю красою-нема нічого цікавішого, чим в жаркий день прокотитися на квадро циклі.