Єгипет

Єгипет-країна-загадка, країна таємниць фараонів, схованих в пірамідах і гробницях, створених тисячі років назад.

Ця стародавня країна з багатими культурними традиціями і розвиненою туристичною інфраструктурою приваблює мандрівників з усього світу. В Єгипті можна відпочивати круглий рік, но самий «піковий» час – Новий рік і Різдв'яні канікули. Відпочинок в Єгипті-це цудова Хургада, популярний Шарм-ель-Шейх, Ель Гуна, яку називають єгипетською Венецією, кліматичний санаторій Сафага, Макаді Бей, улюблений відпочинок драйверів Дахаб, Таба – Єгипет був і залишається країною самого недорогого масового пляжного відпочинку. В Єгипет на узбережжя Червоного моря «злітаються» сервери і драйвери: одні ловлять хвилю, інші занурюються під воду-полюбуватися кораллами. Чудовий клімат, тепле море, широкі піщані пляжі, якісні готелі, різноманітні екскурсії, екзотика, яка зачаровує - все це робить відпочинок в Єгипті незабутнім. Сюди хочеться повернутись знову і знову.

Варто знати

Офіційна назва - Арабська Республіка Єгипет

Столиця - Каїр

Мова – арабська

Населення - 67,9 млн.чоловік

Релігія - 90% - мусульмани, 10% - християни.

Валюта - египетський фунт (LE).

Обмін валют - обміняти валюту ви можете в пунктах обміну, банках. Відділення банків працюють з 8.30 до 15.30, крім п'ятниці і суботи. В великих магазинах та супермаркетах можна розраховуватися кредитними картками. Практично всюди на ринках можна розплатитися доларами та євро.

Час - часової різниці в часі немає, окрім деякого періоду - весною та осінню, коли різниця може бути - 1година. Це відбувається тому, що Україна та Єгипет неодночасно переходять на літній та зимовий час.

Документи для виїзду - віза ставиться після прильоту в Єгипет,в аеропорту та оплачується консульський збір - 25 дол США.

Святкові та неробочі дні

 • 1 січня - Новий Рік
 • 25 квітня - день звільнення Сінайського півострова
 • 1 травня - День праці
 • 18 червня - День звільнення від британського володіння
 • 23 липня - день революції 1952 року
 • 23 вересня - день перемоги над Ізраїлем 1956 року.
 • 6 жовтня - національне свято-річниця війни Судного дня (День переходу Суецького каналу в руки єгиптян)
 • 24 жовтня - День взяття Суецу єгипетською армією 1973 р.
 • 23 грудня - вхід єгипетської армії в Порт-Саїд в 1956 році.

Зв'язок: Усі види телефонного зв'язку платні. Розмова з готелю набагато дорожча, ніж з телефону-автомата.

Телефони - автомати розташовані в готелях чи поблизу від готелів, у всіх курортних містах.

Екстрені телефони:

 • поліція - 122
 • дорожна поліція - 128
 • швидка допомога - 123
 • пожежна служба - 125

Правила поведінки: в силу того, що Єгипет являється мусульманською країною в шортах та майках бажано ходити тільки в курортних містах. Жінкам не бажано вдягати дуже відвертий одяг, особливо якщо вони подорожують одні. Фотографуючи місцевих жителів, слід питати в них дозволу,тому що Коран забороняє єгиптянам позувати для фотокамер. В Єгипті діє сухий закон, тому купити спиртні напої можна тільки у відведених для цього місцях - готелях,ресторанах... Не пропонуйте єгиптянам спиртних напоїв і не з'являйтеся в нетверезому стані поза межами готелю.

Чайові: за дрібні послуги в Єгипті прийнято давати чайові(бакшиш), зазвичай від 1 до 5 фунтів.

Море: рекомендується використовувати спеціальне взуття для входу в море, щоб не поранитись до коралів. Взуття можна придбати в місцевих магазинах. Крім цього, корали- національний скарб Єгипту - їх забороняється ламати, виносити із води, а тим більше вивозити із країни - це буде проблемою при перетині кордону.

Магазини: В курортих містах більшість магазинів та торгових лавочок не мають фіксованих цін, тому тут є можливість торгуватися, не виключенням є супермаркети та магазини,які мають фіксовані ціни, де тогр неможливий (але спробувати завжди варто). В зимовий період магазини працюють з 9.00 до 20.00 з перервою на обід. Супермаркети переважно працюють довше. В літній період магазини працюють до 22-23.00.

Сувеніри: найбільшою популярністю у туристів користуються папіруси. Вони оригінальні, легкі та практичні у транспортуванні. Крім цього туристи купляють ароматичні масла, кальяни, статуетки, пірамідки, вироби з золота, срібла та дорогоцінні каміння.